Stezka J.K. Šice

Vydejte se s námi cStezka v Divišověestou, která měla být již zapomenuta, ale osud tomu chtěl, aby ji žáci Základní školy z Divišova dali nový smysl.

Ke každé tabuli pro Vás připravili kvíz, soutěž nebo několik otázek. Pokud si chcete své odpovědi zapisovat, vyzvedněte si pracovní listy v informačním centru v budově obecního úřadu na návsi v Českém Šternberku nebo v muzeu v Divišově, které je v budově synagogy. Odpovědi si můžete zkontrolovat na stejných místech. Prosíme, v žádném případě nevpisujte odpovědi na panely!

Naučná stezka má celkem 10 zastavení. Vede z Divišova přes kopec Vrcha, osadu Měchnov kolem rybník Brtničák, hradu Český Šternberk až na náves obce Český Šternberk a nebo naopak … Dozvíte se mnohé o myslivosti, židovském náboženství, přírodě kolem Divišova, zemědělství nebo hradu Český Šternberk. Celková délka stezky je necelých 7 kilometrů a ujdete ji zhruba za 2 až 3 hodiny. Celou stezkou Vás bude provázet postava rytíře Jana Kryštofa Šice z Měchnova. Tento rytíř žil na Divišovsku údajně v první polovině 17. století. Úryvky z jeho deníku Vám pomohou vcítit se do doby dávných časů a poučit se z historie tak, jak si ji vyložili žáci základní školy.

Trasa je vhodná zejména pro jednodenní výlet rodin s dětmi. Žádný náročný terén Vás nečeká, navíc můžete využít pro oddech nainstalované lavičky. V Měchnově na návsi je k dispozici stůl a houpačky pro malé děti. V motorestu U Rybiček si můžete dát chutný oběd nebo svačinu.

Stezka není vybavena odpadkovými koši, proto Vás prosíme, abyste případné odpadky odnesli s sebou!

Stezku pro Vás připravili žáci Základní školy Divišov během roku 2005 ve spolupráci s Městysem Divišov, svazkem obcí CHOPOS a občanským sdružením PODBLANICKEM. Stezka vznikla za podpory Městyse Divišov a Ministerstva pro místní rozvoj

Vaše náměty a připomínky uvítáme na adrese:
Městys Divišov, 257 26 Divišov
(Heslo: Stezka) na e-mail: podatelna@divisov.cz

Muzeum života židovské obce v Divišově
Šternberská 158, 257 26 Divišov
tel.: +420 317 855 224
e-mail: muzeum.divisov@chopos.cz

PRACOVNÍ LISTY

Naučná stezka – anglická verze

Naučná stezka – německá verze

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com