Aktuality

Divišovští hasiči měli v posledních dnech napilno.

Dne 11.8.2017 v pátek v noci požádalo krajské operační středisko hasičů ve Středočeském kraji o pomoc divišovskou jednotku při zásahu u požáru nízké budovy v obci Teplýšovice. Na místo vyjela zásahová cisterna s družstvem.

 

Tísňovou výjezdovou zprávu obdrželi hasiči z Divišova do svých mobilních telefonů ve 22:15, tedy 55 minut od ohlášení požáru na tísňovou linku. V době příjezdu jednotky z Divišova do Teplýšovic na místě zasahovaly další povolané jednotky. Ještě před příjezdem hasičů z Divišova na místě explodovalo několik tlakových lahví. Divišovská jednotka dostala za úkol využít předpřipravené dopravní vodní vedení, od rozdělovače natáhla vodní proud a začala s hasebním útokem na svěřeném úseku. Zásah prováděli vždy dva hasiči v dýchací technice, členové družstva se postupně vystřídali.

Dne 16.8. 2017 ve středu ráno byli divišovští hasiči požádáni krajským operačním střediskem hasičů  o pomoc při likvidaci ohlášeného požáru kamiónu na dálnici D1 nedaleko obce Ostředek. Na místo vyjela cisterna z Divišova s družstvem.

 

Poplachovou zprávu s žádostí o pomoc obdrželi hasiči v Divišově čtrnáct minut po sedmé hodině ráno. Na místo vyjela zásahová cisterna. Hasiči zvolili pro příjezd trasu směrem na Třemošnici a Ostředek, neboť dálnice již byla v té chvíli od Divišova neprůjezdná.Cestou k místu požáru byl z dálky viditelný černý hustý kouř označující velký rozsah události. Hasiči z Divišova na místo dorazili v okamžiku, kdyby byl požár lokalizován profesionálními hasiči a probíhaly práce na dohašování požáru. Jednotka dostala za úkol doplňování vody do dalších cisteren, několikrát během také na místo dovezla novou vodu.

Fotogalerie z místa události zde:

Divišovští hasiči měli také na starost očištění vozovky před dočasným otevřením dálnice směrem na Brno, které proběhlo v devět hodin, auta uvízlá v opačném směru se podařilo kyvadlově uvolnit o hodinu později. Kolem jedenácté hodiny byla dálnice zcela uzavřena a až do odpoledních hodin probíhaly likvidační a úklidové práce, na kterých se divišovští hasiči podíleli. Zpět na zbrojnici se družstvo vrátilo po čtvrté hodině odpoledne.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com