AktualityObčanÚřad městyseÚvod

Upozornění nejen pro řidiče

Na základě žádosti městyse Divišov byla stanovena Městským úřadem Benešov ,,Místní úprava provozu na pozemních komunikacích“, kde předmětem tohoto stanovení byla změna svislého dopravního značení na místních komunikacích. Na základě tohoto stanovení, městys Divišov nechal odstranit staré dopravní značení a následně umístil na předmětné komunikace nově stanovené svislé dopravní značení, kde konkrétně se jedná o toto:

1) Místní komunikace 4c ulice na Sídlišti: ve směru od silnice č. II/111 byla nově tatomístní komunikace zjednosměrněna a nové svislé dopravní značení je DZ IP 4b (Jednosměrný provoz) a z opačného směru na téže pozemní komunikaci bylo nově umístěno DZ B2 (Zákaz vjezdu všech vozidel).

DSCN1203

DSCN1204

 

2) Místní komunikace 3d Tyršovo a Horní náměstí (směr okolo fary): taktéž tato místní komunikace byla zjednosměrněna a nové svislé dopravní značení je DZ IP 4b (Jednosměrný provoz) a z opačného směru na téže pozemní komunikaci bylo nově umístěno DZ B2 (Zákaz vjezdu všech vozidel). Na předmětné pozemní komunikaci dále při výjezdu na silnici č. II/111 bylo nově umístěno DZ P6 (Stůj, dej přednost v jízdě)

DSCN1201

DSCN1202

Výše uvedené bylo řešeno z důvodů bezpečnosti a plynulosti silničního provozu, kde zjednosměrnění první komunikace bylo z důvodů nejen nedostačující šířky této komunikace k obousměrnému provozu, ale hlavně vysoká nebezpečnost při výjezdu na silnici č. II/111. U druhé komunikace cílem zjednosměrnění je nejen řešena bezpečnosti, ale také parkování vozidel na této místní komunikaci.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com