AktualityObčanÚřad městyseÚvod

Příruční dezinfekce a domácí roušky

Městys pro své občany zajistil po vlastní ose, několik desítek litrů účinné dezinfekce, která je stále velice nedostatkovým zbožím.

Každý občan obdrží osobní 50 nebo 110 ml. lahvičku s rozprašovačem naplněnou dezinfekcí na ruce. Tento obsah každému při každodenním používání vydrží na několik dnů.

Mějte na paměti:   Přenos koronaviru COVID-19 je možný také např. po podání ruky, či sáhnutím na předmět, na kterém by virus mohl ulpět (nákupní košíky, zboží, kliky, madla, vypínače, atd) a následným sáhnutím do očí, nosu, úst atd.  V případě, že si nemůžete ruce hned kvalitně omýt, použijte obdrženou dezinfekci.

Upozorňujeme, že některé dezinfekce a dezinfekční gely, které zakoupíte v prodejnách, nemusí být vůči koronaviru COVID-19 či jiným virům účinné. Vždy je důležité, aby dezinfekce měla virucidní účinek.

Dezinfekci distribuují naši hasiči, kteří u sebe budou mít i nějaké roušky darované dobrovolníky, jelikož stejně jako s dezinfekcí, tak i s rouškami od nadřízených orgánů zatím nemůžeme ve velkém počítat.

 

V případě nutnosti doplnění dezinfekce, volejte Úřad městyse na tel. 317855225, aby Vám mohla být dezinfekce doplněna a každý s ní disponoval do doby ukončení krizového stavu republiky.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com